VšĮ Mažas draugas

Dažniausiai užduodami klausimai

Čia rasite dažniausiai užduodamus klausimus ir mūsų atsakymus į juos. Turite daugiau klausimų ar idėjų? Susisiekite!

Dažniausiai užduodami klausimai

Čia rasite dažniausiai užduodamus klausimus ir mūsų atsakymus į juos. Turite daugiau klausimų ar idėjų? Susisiekite!

VšĮ Mažas draugas yra ne pelno siekianti organizacija veikianti Biržų, Pasvalio ir Panevėžio apskrityse. Užsiimame gyvūnų gelbėjimu, sterilizacija, gydymu, globa, socializacija ir naujų namų paieška.

Benamiais gyvūnais pradėjome rūpintis prieš keliolika metų. Ilgą laiką veikėme kaip fiziniai asmenys kol 2014 m. lapkričio mėn. subrendome didesniam žingsniui ir įsteigėme VšĮ ,,Biržų gyvūnų globos namus“. Laikui bėgant išplėtėme veiklą Panevėžio apskrityje: nusprendėme neapsiriboti vietove ir padėti ne tik Biržų, bet ir Panevėžio rajono beglobiams. Išplėtę veiklos teritoriją, pakeitėme įstaigos pavadinimą į VšĮ „Mažas draugas“.

Bendradarbiavimas su Suomija

Mes labai džiaugiamės turėdami galimybę bendradarbiauti su „Pet Rescue Finland“, kurie jau kelerius metus padeda surasti mūsų globotiniams namus Suomijoje. Su organizacija bendraujanti VšĮ  „Mažas draugas“ vadovė Anželika Jaškuvienė džiaugiasi, kad užsienyje gyvenančios šeimos priima visus – jaunus ir sveikus, senus ar ligotus. Ne paslaptis, kad pastariesiems surasti naujus namus ir yra sunkiausia. Tuo tarpu, Suomijoje beglobių gyvūnų nėra, tad šeimos džiaugiasi galėdamos suteikti šansą likimo nuskriaustiems keturkojams. 

„Pet Rescue Finland“ organizuoja susitikimus su buvusiais beglobiais. “Tai labai jaudinantys susitikimai. Visuomet verkiu iš džiaugsmo matydama, kaip neatpažįstamai pasikeitė buvę mūsų globotiniai. Tokiomis akimirkomis suprantu, kad tai, ką darau, yra ne veltui.” – teigia mūsų vadovė.

Mūsų savanorė Alytė, nuvykusi į vieną iš tokių susitikimų sakė negalėjusi patikėti, kaip pasikeitė jos globotas šuo:

“Prižiūrėjau labai gražų šunelį, sėdėdavo jis kojytes nuleidęs. O dabar, kai pamačiau, kaip jis sėdi, vos nesusigraudinau – fotelyje, prabangiame kambaryje tarp gražių baldų“. 

Daugiau apie mūsų draugystę skaitykite lrt.lt portale. Apie mus taip pat rašė biržietis.lt

VšĮ Mažas draugas yra ne pelno siekianti organizacija, gyvuojanti iš žmonių  paramos. Mus paremti galite finansiškai, dovanomis arba skyrę 1,2% savo gyventojų pajamų mokesčio. Daugiau apie paramą galite paskaityti čia.

Rekvizitai:
VŠĮ Mažas draugas
Įm. k. 303468352
Banko sąskaita/IBAN :
LT547044060007999686
AB SEB bankas
SWIFT: CBVILT2X
PAYPAL: vsi.mazasdraugas@gmail.com

Paaukoti pinigai yra išleidžiami būtiniausiems gyvūnų poreikiams: maistui, vitaminams, vaistams, žaislams, kt. priežiūros priemonėms ir bene daugiausiai kainuojančiam – gydymui. Išgelbėjus gyvūną, jam reikalinga sterilizacija, čipavimas, nukirminimas, o kur dar įvairios ligos, deja, kai kurios iš jų atsieina itin brangiai. Bendraujame su įmonėmis, jūsų skirta parama visada pasiekia mūsų sekėjus socialiniuose tinkluose. 

VšĮ Mažas draugas globotinių gretas sudaro likimo valiai palikti šunys ir katės. Taip pat VšĮ „Mažas draugas“ gelbėja gyvūnus, gyvenančius jiems netinkamomis sąlygomis, t.y. negaunančius pakankamai maisto, negydomus ir neprižiūrimus. Mes turime įvairaus amžiaus, nuo mažų iki didelių, šunų ir kačių, apie kiekvieną iš jų galite paskaityti daugiau dovanojami gyvūnai puslapyje.

Norėdami tapti keturkojo globėju, turite užpildyti anketą įrašydami išsirinkto gyvūno vardą. Mums labai svarbu surasti globotiniams šiltus ir mylinčius namus, kuriuose jiems bus gera ir ramu. Kitaip tariant, prioritetą teikiame žmonėms galintiems ir norintiems gyvūną auginti namuose, ne lauke. Mums be galo svarbus yra mūsų globotinių socializacijos proceso tęstinumas, tad artimas žmogaus kontaktas ir nuolatinis bendravimas bei dėmesys yra be galo svarbūs. 

Anketos pildymas reikalingas tam, kad taip galime sužinoti Jūsų atsakymus į mūsų pagrindinius klausimus, kuriuos užduodame paskambinusiems. Tad anketos mums sutaupo daug laiko! Jūsų atsakymai ir kontaktai vienoje vietoje – mums tai be galo patogu. Jeigu tik reikia – visada galim surasti Jūsų kontaktus ir su Jumis susisiekti. 

Jeigu yra daugiau norinčių pasiimti tą patį gyvūną, atranką vykdysime kiek ilgiau, siekdami surasti tinkamiausius šeimininkus, tad labai tikimės jūsų supratingumo. Taip pat jeigu pasirašius globėjo sutartį ir pasiėmus gyvūną iš prieglaudos, atsiranda nenumatytų sunkumų, sutartyje yra nurodytas 10-ies dienų terminas, kurio metu gyvūną priimsime atgal. 

VšĮ Mažas draugas vadovei bei savanoriams be galo svarbus globotinių likimas, tad mes prašome kelis pirmus mėnesius reguliariai bendrauti su mumis: atsiųsti nuotraukų, video ir papasakoti, kaip jums sekasi draugauti. Kilus sunkumams, mes visada stengiamės padėti. Atminkite, iš prieglaudos paimtas keturkojis atsidėkos jums begaline meile ir prieraišumu.

Savanorystė VšĮ Mažas draugas suteikia galimybę mokytis socialinės atsakomybės ir įgyti organizacinių įgūdžių. Esate labai laukiami, jei mylite gyvūnus, norite padėti jiems socializuotis ir būti pasiruošusiems keliauti į naujus namus. Taip pat jei esate iniciatyvūs ir turite idėjų, kaip galite padėti beglobiams gyvūnams, parašykite mums. Čia turėsite galimybę būti atsakingi už savo idėjas ir jų įgyvendinimą bei visada sulauksite pagalbos iš mūsų šaunių savanorių. Susisiekite!

Deja, nuosavų patalpų dar neturime, visi mūsų globotiniai glaudžiasi pas savanorius, kurie yra laikini jų globėjai. Jei norėtumėte mus aplankyti ar susitikti su vienu iš keturkojų, susisiekite su mumis, atsiųsime koordinates.